Dlaczego warto wybrać się do Skandynawii?

Północna część Europy cały czas ma w sobie coś magicznego. Nieco cieplejszy basen Morza Śródziemnego wyróżnia się wysoką temperaturą i doskonałymi warunkami do wypoczynku i zazwyczaj to właśnie tam wybieramy się na letnie wakacje. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jak wiele do zaoferowania ma właśnie Skandynawia, niezależnie od kraju, który wybierzemy na naszą wyprawę.

Widoki zapierające krew w żyłach

Z czego wynika niska gęstość zaludnienia praktycznie we wszystkich krajach poza Danią? Czy jest to spowodowane słabymi warunkami do życia lub zbyt wysokimi kosztami? Absolutnie nie – Skandynawia słynie z nieprawdopodobnych wręcz zjawisk naturalnych, formacji skalnych i niesamowitych krajobrazów. Bardzo duża część turystyki opiera się w dużej mierze na wielogodzinnych podróżach pieszych, które na samym końcu ukazują bajkowe wręcz widoki. Jeżeli udamy się za koło podbiegunowe, przy odrobinie szczęścia trafimy nawet na zorze! Kamery cyfrowe wysokiej jakości mogą sprawić, że będzie to naprawdę wyjątkowy wyjazd z pamiątkami na całe życie w postaci filmów.

Dom dla wielu produkcji filmowych

Zresztą można wiele mówić, a najlepszym wyznacznikiem i tak będzie uznanie ekspertów. Do stworzenia największych produkcji filmowych, zawsze przed pierwszym klapsem wybiera się odpowiednie miejsca do kręcenia poszczególnych ujęć. Jeżeli szukamy zjawiskowych kadrów w zimowej scenerii lub widoków fiordów i klifów, wtedy zazwyczaj wzrok producentów filmowych skierowany jest właśnie na Skandynawię. Mogliście nie zdawać sobie z tego sprawy, ale niezliczona ilość oglądanych przez Was hitów kinowych była kręcona właśnie tam. Świetnym przykładem jest Islandia – była ona domem dla mroźnej Północy w Grze o Tron, ale także zimowych pościgów samochodowych w legendarnej już sadze Szybcy i wściekli.

Styl skandynawski – nie tylko w architekturze

Z pewnością społeczeństwo zamieszkujące na co dzień Oslo czy Sztokholm nieco różni się od mieszkańców południowej części Europy. Wynika to z wrodzonego pragmatyzmu oraz konieczności zabezpieczenia swojej rodziny przed mrozem na pierwszym miejscu. Nie da się ukryć, że stereotypowy Norweg lub Szwed będzie zdecydowanie bardziej pracowity i mniej emocjonalny od Hiszpana lub Włocha. Oczywiście nie znaczy to, że nie warto nawiązywać relacji ze Skandynawami, którzy przede wszystkim są bardzo dobrymi ludźmi.